3 Ocak 2011 Pazartesi

ARNAVUTKÖY ÇİFTLİK

02.01.2011 PAZAR                       
Yeni yılın ilk pazarında Arnavutköy’de bulunan Çiftlik restorana  kahvaltı için gidelim dedik. Aslında 3 senedir var olan bu yerden uzun süre haberdar olmadığımı itiraf etmeliyim. Hatta önünden  defalarca geçmiş olmamıza rağmen, o cadde de öyle bir restoranın varlığından bi haberdik. İlk girişte insanı çok cezp etmediğini söylemeliyim. Fazla dağınık bir görüntüsü var. Girişte bir bar ve barın önün de sevimli minik ahşap el arabaları var. Bunlar içlerine portakal koyularak renklendirilmiş.
Kahvaltı yapmaya gittiğiniz bir yerde servisler kahvaltı tabağı şeklinde yapılıyorsa olabilecek en kötü şeyin beklemiş bir tabağın gelmesi olduğunu söyleyebilirlim size. Maalesef ki  ÇİFTLİKTE başımıza gelen durum da buydu. Peynirler kendilerinden geçmiş, domateslerse ölü sayılacak kadar kötüydü. Üstüne bir de soğuk çay eklenince çok iyi hissetmediğimi söylemeliyim. Ama güzel olan şu ki; bizimle ilgilenen bayana –ki sonradan adının Seda hanım olduğunu  öğrendim-durumu aktarınca elinden gelen çabayı göstermesi elbette bizi memnun etti.
Oturduğumuz yer hakkında da bilgi vereyim sizlere. Öncelikle içeriye girer girmez bir restoran bölümü var. Orası kapalı bir bölüm ve daha sıcak olur düşüncesiyle orada oturmaya karar verdik. Fakat 16 aylık minik kızımın bu karara katılmadığını ilan etmesi çok sürmedi. Tabii ki o bahçeyi istiyordu. Bahçede de küçük küçük localar şeklinde yerler oluşturmuşlar. Tüm servisleri oraya alarak kızımı memnun ettik. Bahçede dolaşan kedilere de “mavvvv” diyerek kızım orada çok keyifli zaman geçirdi. Çocuklar için bir alan düzenlemişler, küçük sevimli bir oyun evi koymuşlar. Hemen arkasında da kümes hayvanları vardı. Kızım daha önceden dedesinin çiftliğinden alışık olduğu için şaşırmadı ama yanımıza gelen  3 yaşında bir çocuğun şaşkınlıkla bakması beni başta şaşırttı. Ama daha sonra çocuğun yaşadığı apartmanda bu hayvanları canlı görme ihtimalini düşününce hiçte şaşırmadım. Kızımla anneannesi orada oyun oynarken bende locamıza geri döndüm.
Siparişimizden beğendiğim ve beğenmediklerimi sizlerle paylaşayım:
*Sucuklu yumurtayı beğenmedim. Sucukları bir tuhaf geldi bana.
*Menemeni harikaydı.
*Kahvaltı tabağı olarak gelen tabak beklemiş olduğu için; peynirler, domates ve salatalık çok kötüydü.
*Patates kızartması iyiydi.
*Çaylarımız başta soğuk olmasından dolayı kötüydü ama sonra gelen çaylar gayet iyiydi.
Havaların soğuk olması nedeniyle  çok kalabalık olmayan ÇİFTLİK restoran eminim ki yazın  sürekli dolu olacak. Çiftlik restoranın en büyük avantajı  şehrin çok merkezinde oluşu. Çocuklu aileler rahatlıkla gidebilir ve en önemlisi bahçe içinde insanı şehrin havasından uzaklaştırıyor. Aldığım bilgilere göre yaza yeni bir dekorasyonla girmeyi planlayan mekan da çok fazla değişiklik olması planlanıyormuş. Arnavutköy Kolaylar manavın sahiplerinin açtığı bu mekan umuyorum ki düzenlenerek yaza daha güzel bir mekan haline gelecek.

İletişim bilgileri:
Çiftlik  Balık Restaurant  Tesisleri
Kültür mah.Sekbanlar sok.NO:70 /Arnavutköy
Telefon: 212 265 29 03-04
Kolay bir yol tarifi  vereceğim sizlere; Akmerkezden Arnavutköy ‘e inen sokakta solda kalıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder